Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 5. 3. 2024!

Refine Your Citations – an introduction to scite_

 5. 3. 2024, 11:00 - 11:55
 Webinář
Pozvánka na webinář o online nástroj scite_, který pomáhá objevovat a hodnotit vědecké články díky technologii Smart Citations.

úterý | 5. březen | 11:00-11:55 | registrujte se »

Tento webinář (v angličtině) se zaměří na online nástroj scite_, který pomáhá objevovat a hodnotit vědecké články díky technologii Smart Citations. Ta umožňuje uživatelům zobrazit, jak byla publikace citována v původním kontextu a poskytuje klasifikaci, která znázorňuje, zda publikace uvádí podpůrné nebo naopak kontrastní důkazy pro citované tvrzení.

Pomocí nástroje scite_ mohou odborníci sledovat metriky Smart Citation na úrovni článků, časopisů, organizací a sponzorů. Vědci pak mohou analyzovat reference ve svých vlastních dokumentech a studenti mohou klást odborné dotazy srozumitelným jazykem a získávat odpovědi přímo z plného textu odborných článků. Rozšíření prohlížeče umožňuje uživatelům vidět chytré citace kdykoli během čtení odborného článku online.

scite_ nedávno spustilo funkci scite_ Assistant, která ověřuje texty vytvořené umělou inteligencí a zajišťuje, aby nebyla uváděna nepravdivá tvrzení, přičemž uvádí zdroj odkazu pro každý výrok.

Následující zdroje od scite_ jsou dostupné veřejně:

Zotero / Mendeley / DOI dashboard
scite_ Reference Check
How scite.ai was built (MIT Press)
API & big data
Browser extension
Smart Citation Badge
scite.ai Resource Use Case Centre 
ChatGPT Validation – scite_ Assistant

Přednášející: Igor Osipov, Ph.D., viceprezident scite_ pro akademické instituce

Vloženo: 27. 2. 2024
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 9830 - Ústřední knihovna
Zpět