Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Ústřední knihovna předplácí službu - citační manažer Citace PRO ve verzi Citace PRO Plus, který poskytuje tisíce citačních stylů pro generování bibliografických citací.

Vstoupit do služby Citace PRO Plus

Logo Citace PRO Plus

Služba poskytuje mimo jiné:

  • prostředí v českém jazyce
  • úložiště pro dokumenty
  • funkce pro spolupráci při tvorbě citací a jejich sdílení
  • generování citací a jejich vkládání do textu
  • podporu importu citací z jiných zdrojů
  • institucionální přihlašování

Užitečné funkce citačního manažera

Jednotné přihlášení pomocí login/hesla univerzity

Doplněk pro MS Word

Nainstalujte si doplněk, který vám umožní vkládat vaše citace přímo při psaní textů ve Wordu a následně vygenerovat soupis použité literatury. Navíc si můžete citace zobrazit v dalších citačních stylech, které MS Word standardně nenabízí.

Doplňky do prohlížečů

Instalujte si doplněk do prohlížeče Chrome nebo Firefox a snadno importujte záznamy z procházených webů do Citace PRO Plus. Po aktivaci doplňku se prohledá stránka, a pokud je nalezeno ISBN nebo DOI, zobrazí se u něj tlačítko pro automatický import do vašeho účtu na Citace PRO.

Přes 8000 citačních stylů

S Citace PRO Plus můžete citovat nejen dle normy ČSN ISO 690, ale využít lze další známé citační styly jako APA, MLA, AMA, IEEE, CSE, Chicago, Turabian a mnoho dalších. Využívá se Citation Style Language (CSL) styly. Na vyžádání lze doplnit i další citační styly nebo si je můžete sami vytvořit přes CSL editor.

Automatické vytváření citací

Zadejte název knihy nebo článku, ISBN nebo DOI a systém vytvoří citaci za vás dle údajů získaných z ověřených zdrojů. Na rozdíl od základní verze je k dispozici více zdrojů s rozsáhlejšími databázemi.

Správa a sdílení citací

Po přihlášení můžete své citace ukládat, upravovat, třídit do složek, přidávat k nim své poznámky, anotace a klíčová slova i hromadně exportovat do MS Word, PDF nebo TeX. Složky můžete navíc sdílet veřejně nebo interně s jinými uživateli Citace PRO. Import citací z databází Stahujte si citace z databází, katalogů a discovery služeb na jedno kliknutí nebo importujete hromadně pomocí RIS souborů.

Úložiště pro dokumenty

Nahrajte si plné texty a jiné soubory s doplňkovými materiály či vašimi poznámkami a výpisky přímo k jednotlivým záznamů. Budete je tak mít stále k dispozici on-line.

Bez reklam, technická podpora

Na rozdíl od bezplatného manažeru citace.com je citacePRO bez dotěrných reklam. K dispozici máte technickou podporu přímo v ČR. Pokud budete mít jakýkoliv problém se systémem nebo instalací doplňků, napište na e-mail podpora@citace.com .

 Bibliografické citace v potřebném stylu naleznete u podrobných záznamů v našem katalogu a repozitáři.

Pablikado

Užitečné odkazy

Kontaktní údaje

Potřebujete poradit s tvorbou citací? Využijte náš kontaktní formulář.

Potřebujete školení? Přihlaste se na některý z našich citačních kurzů.

Využijte e-learningový kurz Jak zpracovávat bibliografické citace.