Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

E-knihy na počkání - služba DDA

E-knihy na počkání - služba DDA
Vybírejte z více než 900 000 e-knih na platformě ProQuest Ebook Central a požádejte knihovnu o zpřístupnění.

Ústřední knihovna opět po čase nabízí možnost zaměstnancům a doktorandům podílet se na výběru odborných e-knih pomocí nákupního modelu DDA (Demand-driven acquisition). Ten je založen na předem sjednaném finančním depozitu, který knihovna vloží do systému a producent/poskytovatel služby následně otevře kolekci e-knih, ze které uživatelé vybírají. Knihovna ověří, zda není požadovaný titul již dostupný v jiné databázi a poté jej zpřístupní.

Pomocí této služby rozšiřujeme kolekci e-knih na platformě ProQuest Ebook Central (platforma agreguje zahraniční odborné tituly mnoha významných vydavatelů) a výhodou pro uživatele je velmi rychle zajištěný přístup k vybrané literatuře. Pokud nákup e-knihy knihovník potvrdí (nejdéle do 2 dnů), uživatel ihned obdrží e-mail s informací, že je kniha dostupná.

Nabídku titulů na platformě ProQuest Ebook Central můžete prohlížet podle vybraných oborů, nebo můžete přímo vyhledávat konkrétní tituly.

E-knihy z kolekce, o které je možno v tomto režimu požádat, uživatel snadno pozná - na zvláštní režim přístupu je upozorněn informací u každého takového titulu žlutou ikonkou s informací „Dostupné na vyžádání“, v detailu titulu nalezne informaci: „Tuto knihu si můžete vyžádat u Vaší knihovny“. Další info naleznete v přiloženém letáku.

Vloženo: 8. 1. 2024
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9830 - Ústřední knihovna
Zpět