Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 24. 5. 2024!

Přístup do databáze Statista

Přístup do databáze Statista
Od 1. května můžete nově využít přístup do databáze Statista, která nabízí cca 80 000 témat z 22 500 informačních zdrojů a více než 1,5 miliónu statistik.

Využijte jedinečnou příležitost a čerpejte statistické údaje z databáze Statista, která poskytuje ekonomická data ve formě statistik, reportů, různých infografik nebo prognóz. Údaje jsou k dispozici ke stažení ve formátech PNG, XLS, PDF a PPT, součástí datasetů jsou citační a parametrová metadata.

Práce s databází

Pro jednoduché vyhledávání slouží vyhledávací okénko Find statistics, forecasts and studies v horní části obrazovky, do kterého vpište zvolená klíčová slova. Po kliknutí na tlačítko lupy nebo zmáčknutí klávesy Enter se objeví seznam výsledků hledání seřazený podle relevance, který je možné dále filtrovat pomocí levého sloupce podle typu dokumentů a dat (Statistics, Studies & Reports, ...). Pokud chcete načíst údaje pouze ke konkrétní zemi světa či regionu, použijte roletové menu Location Focus v horní části obrazovky, další možnosti řazení seznamu výsledků naleznete v roletovém menu Sort by. Kliknutím na název reportu, statistiky apod. zobrazíte jeho plný text nebo statistická data.

Přístup

https://www.statista.com

 

Vloženo: 1. 5. 2024
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9830 - Ústřední knihovna
Zpět