Platnost příspěvku skončila 20. 9. 2023!

IEEE Sympozium na téma autorství a otevřený přístup

20. 9. 2023
IEEE Sympozium na téma autorství a otevřený přístup
Tipy a osvědčené rady pro publikování od redaktorů IEEE

Ústřední knihovna Vás srdečně zve na sympozium, které pořádá Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE).

Bezplatný virtuální webinář autorům poskytne osvědčené rady při přípravě autorského rukopisu, při procesu předkládání příspěvků do časopisu a důležité tipy, jak publikovat. Rovněž budou rozebrány možnosti, které mají autoři a akademické instituce, jak zvýšit viditelnost a dopad svého výzkumu publikováním v mnoha variantách otevřeného přístupu, které IEEE nabízí.

Tento webinář bude sestávat z pohledu Sergia Benedetta, emeritního profesora Politecnico di Torino v Itálii a současného viceprezidenta IEEE pro publikační služby a produkty. Profesor Benedetto je autorem nebo spoluautorem 5 knih a více než 250 článků, které získaly více než 20 000 citací. Vzhledem ke svým rozsáhlým zkušenostem v oblasti redakční práce, autorství a vedení IEEE, poskytne profesor Benedetto zásadní informace o procesu odborného hodnocení a předkládání publikací IEEE a tipy, na co se redaktoři při předkládání publikací zaměřují. Další přednášející z IEEE se budou věnovat také tématům jako jsou programy otevřeného přístupu pro instituce, výzkumné strategie s využitím digitální knihovny IEEE Xplore, autorské nástroje a další důležité zdroje pro autory.

Kdy?

středa 20. září 2023 | 15:00 | v angličtině

Program:

•  Jak zvýšit viditelnost a dopad vašeho výzkumu

• Tipy a osvědčené postupy pro zvýšení šancí na publikaci

• Co redaktoři a hodnotící odborníci hledají v předkládaných příspěvcích

• Běžné důvody zamítnutí dokumentů

• Výběr správné publikace pro váš výzkum

• Varovné signály, na které je třeba se zaměřit, abyste se vyhnuli predátorským časopisům

• Důvody pro zvážení otevřeného přístupu k časopisům pro vaše příspěvky

• Možnosti otevřeného přístupu od IEEE pro autory a instituce

• Výzkumné strategie s využitím digitální knihovny IEEE Xplore

• Dostupné autorské nástroje, které podporují otevřenou vědu

Přihlašovací formulář a další informace najdete na webové stránce sympozia.

Vloženo: 7. 9. 2023