multioborová báze
bibliografická báze dat s plnými texty
Databáze je určena pro akademické instituce a je kvalitním zdrojem pro vědecký výzkum.
Databáze Academic Search Ultimate obsahuje více než 9 795 plnotextových periodik, 9 082 plnotextových recenzovaných časopisů, 7 027 recenzovaných časopisů bez embarga a více než 5 533 časopisů indexovaných ve Web of Science a Scopusu.
Vybrané tituly klíčových vydavatelů jsou k dispozici dříve než v tištěném vydání.
od 1887 po současnost
články, zprávy, e-knihy, videozáznamy od agentury Associated Press
Dostupné v rozhraní EBSCOhost
od roku 2020
2009-2019 ve verzi Academic Search Complete
V letech 2020-2022 je informační zdroj financován s podporou projektu CzechELib a spoluúčastí VŠB-TUO.
Přístup do tohoto informačního zdroje byl v letech 2013–2017 financován z projektu SCI-INFO: vědecké informační zdroje pro ČR, registrační číslo: CZ.1.05/3.2.00/12.0230.
V roce 2018 a 2019 pokračovalo předplatné pro VŠB-TUO v rámci povinné udržitelnosti projektu SCI-INFO.
Zaměstnanci a studenti, registrovaní uživatelé knihovny. Návštěvníci knihovny bez příslušnosti k univerzitě mohou využít databázi pouze na místě.
Autorizovaní uživatelé mohou přistupovat do databáze na základě předem určeného rozsahu IP adres.
Licencovaný materiál může být užíván pro výzkumné, výukové a nekomerční účely, jmenovitě:
Nesmí se používat robotů, spiderů, crawlerů nebo jiných automatizovaných stahovacích programů, algoritmů nebo zařízení ke kontinuálnímu a automatickému hledání, extrahování, linkování, indexování nebo přerušení provozování předpláceného obsahu.
Počet uživatelů současně pracujících v databázi je neomezen.
Předplácený obsah se nesmí krátit, modifikovat, překládat; nesmí se vytvářet na jeho základě odvozené dílo.
Licenční smlouva podmínky otevřeného přístupu nedefinuje.
Potřebujete vědět více? Zeptejte se knihovníka.