Platnost příspěvku skončila 9. 3. 2022!

Online seminář - Business Source™ Ultimate

9. 3. 2022, 10:00 - 11:00
Online seminář - Business Source™ Ultimate
Zveme Vás na webinář, který je určen pro akademické pracovníky a studenty obchodních oborů, kteří by se rádi naučili, jak pracovat s databází Business Source™ Ultimate.

Seznamte se s kvalitními zdroji pro ekonomický výzkum, obchod a management

středa | 9. března | 10:00 | 60 minut | registrujte se »

Webinář je určen zejména pro akademické pracovníky a studenty ekonomických oborů, kteří se chtějí naučit pracovat s databází Business Source™ Ultimate. Tento zdroj umožňuje nejen přístup k plným textům, ale také možnost vyhledávat speciální typ informací jako jsou SWOT analýzy, reporty o odvětvích nebo jednotlivých zemích. Perfektní zdroj pro vaše studia v kombinaci s databází EconLit with Full Text. Tato databáze zahrnuje všechny zdroje indexované v databázi EconLit od American Economic Association a stovky plnotextových časopisů se zaměřením na kapitálové trhy, monetární teorie, ekonomickou prognózu a další oblasti.

Naučíte se:

• získat přístup ke stovkám plnotextových, recenzovaných časopisů a magazínů
  • zobrazit “ahead of print” obsah a procházet dostupné reference
  • vyhledávat různé typy zdrojů jako jsou SWOT analýzy, případové studie, konferenční příspěvky, průmyslové a finanční zprávy
  • získat specifické druhy dokumentů – informace o společnostech, profily společností a tzv. „country report”
  • používat řadu limiterů (datum publikace, předmět, jazyk atd.)
  • pracovat s plným textem ve formátu PDF nebo HTML (tisknout, uložit, citovat, a jiné)

Další informace o databázi Business Source Ultimate najdete na webové stránce Ústřední knihovny

Vloženo: 1. 3. 2022