Platnost příspěvku skončila 29. 9. 2021!

EBSCO online semináře

14. 9. 2021 - 29. 9. 2021
EBSCO online semináře
Zveme Vás na semináře, na kterých se můžete naučit lépe pracovat s produkty a technologiemi od firmy EBSCO Information Services.

Aktuální program - září 2021

Jak online semináře vypadají? Na vámi zvolený seminář se přihlásíte kliknutím na odkaz a vyplněním registračního formuláře. Následně obdržíte e-mail s potvrzením a odkazem na připojení. Doporučujeme, abyste se připojili alespoň 5 minut před zahájením.

Knihovní zdroje pro váš výzkum kdekoliv a kdykoliv – Nová EBSCO mobilní aplikace
čtvrtek | 16. září | 10:00 | 45 minut | registrujte se »
čtvrtek | 23. září | 14:00 | 45 minut | registrujte se »
Tento webinář je určen všem, kteří se chtějí dozvědět, jak přistupovat vzdáleně ke knihovním zdrojům prostřednictvím nové mobilní aplikace. Dozvíte se, jak si aplikaci stáhnout, přihlásit se a jak s obsahem dále pracovat. Naučíte se stahovat do aplikace elektronické knihy.

Jak číst a stahovat nejlepší akademické e-knihy z kolekcí od EBSCO
středa | 15. září | 10:00 | 60 minut | registrujte se »
středa | 22. září | 13:00 | 60 minut | registrujte se »
Jste vědec či student a hledáte nejvhodnější titul pro svou odbornou práci? Věděli jste, že vaše knihovna nabízí přístup k tisícům e-knih od renomovaných vydavatelů? Navštivte webinář, kde se během praktických ukázek dozvíte jak:

• vyhledat nejvhodnější titul
  • jak pracovat s e-knihou
  • jaké speciální funkce máte k dispozici, jako například auto-citace, export metadata do citačních managerů (včetně Zotero nebo Mendeley) nebo jak si v knize vytvořit poznámky
  • jak stahovat jednotlivé kapitoly nebo si vypůjčit celou e-knihu

Techniky a praktické rady pro váš výzkum
středa | 29. září | 10:00 | 60 minut | registrujte se »
středa | 29. září | 14:00 | 60 minut | registrujte se »
Jaké jsou metody přístupu ke spolehlivým akademickým zdrojům v éře obrovského množství informací? Jak pohodlně získat informace, které potřebujete? Zaměříme se na:

• vyhledávání informací prostřednictvím „discovery“ okna
  • zajištění přístupu k obsahu světových vydavatelů
  • použití tisíce elektronických knih (online a stahovaní)
  • cílené vyhledávání pomocí filtrů (datum publikace, téma, název publikace a další)
  • použití osobní složky, alertů, citačních manažerů aj.
Vloženo: 7. 9. 2021