Platnost příspěvku skončila 16. 5. 2021!

Akvizice odborných zahraničních e-knih metodou DDA

Vyberte z dtb zahraničních knih renomovaných vydavatelů na platformě ProQuest Ebook Library titul, který vás zajímá a požádejte knihovnu o jeho zpřístupnění!

Ústřední knihovna také letos všem akademickým pracovníkům a doktorandům nabízí možnost vybrat k trvalému užívání odborné tituly zahraničních vydavatelů na platformě ProQuest Ebook Library. Zakoupené tituly budou dostupné uživatelům z celé univerzity.

DDA (Demand-driven acquisition) je model nákupu e-knih řízený požadavky uživatelů, jehož hlavní výhodou je rychlost získání vybraných titulů.

Společnost ProQuest nabízí moderovanou verzi této služby, kdy uživatel vyplní žádost o nákup vybrané knihy a jakmile ji knihovna schválí (poslední "slovo" má vždy knihovna - ověří vhodnost titulu pro zakoupení vzhledem k akvizičnímu plánu knihovny), dochází k jejímu nákupu a zároveň i zpřístupnění.

Uživatelé mohou vybírat z kolekce více než 750 000 titulů od mnoha významných vydavatelů.

Objem knih, které mohou uživatelé navrhnout k zakoupení, je finančně limitován, požádat o titul bude možné pouze do vyčerpání finančního limitu. Po překročení limitu systém další požadavky neumožní. V systému je nastaven rovněž limit na maximální možnou cenu titulu – 400 USD.

Službu DDA můžete využít na https://ebookcentral.proquest.com/lib/vsbtuo-ebooks/home.action od 10.5.2021. Týká se všech titulů, které budou na platformě označeny žlutou ikonkou s textem "Dostupné na vyžádání"

Další informace naleznete v letáku E-knihy na počkání

Vloženo: 10. 5. 2021
Kategorie:  Aktuality