Ústřední knihovna nově nabízí přístup pro oprávněné uživatele z celé univerzity do online knihovny BOOKPORT, resp. do jejích dvou tematických kolekcí Technika a Business.

Po více než dvouletém pilotním provozu této služby pouze na Ekonomické fakultě mohou od začátku letošního roku databázi využívat všechny fakulty a ostatní pracoviště. Knihovna tak rozšiřuje touto českou databází svoji nabídku převážně zahraničních elektronických informačních zdrojů.

• Knihy je možné číst bez omezení on-line na všech zařízeních, off-line v mobilních aplikacích BOOKPORT pro Android a iOS (mobily, tablety a vybrané novější čtečky se systémem Android).
  • Pro přístup do BOOKPORT  je nutné se identifikovat pomocí služby eduID. Zvolte možnost "Přihlásit se prostřednictvím eduID" a vyberte VŠB-TUO. Přihlaste se do sítě univerzity svým uživatelským jménem a jednotným LDAP/SSO heslem.
  • Další informace o službě, také názorný návod jak se přihlásit a jak vyhledat tituly z předplacených kolekcí naleznete na webu Ústřední knihovny.