info-image
Správné použití angličtiny je vedle odborného obsahu základním předpokladem úspěšného publikování - vyzkoušejte nástroj společnosti Digital Science Writefull, který by vám k tomu měl pomoci.

Ústřední knihovna využila nabídky společnosti Albertina icome Praha a od 1. 11. 2020 zajistila  testovací přístup pro všechny zájemce z řad akademických a vědeckých pracovníků rovněž  i studentů. 

Od jiných obdobných nástrojů se Writefull liší tím, že používá jazykové modely založené na umělé inteligenci (AI), a především se průběžně „učí“ z textů milionů publikovaných odborných článků. Writefull koriguje gramatiku, použití odborné terminologie, interpunkci, pravopis a stylistiku. 

Pro jeho využití je třeba si nejdříve nainstalovat do Wordu doplněk Writefull for Word. V příloze naleznete návod pro instalaci a pro používání nástroje samotného. Doplněk si můžete stáhnout na této stránce, nebo přímo ve Wordu zvolte kartu Vložení / Získat doplňky / Store. Zájemci se rovněž mohou zde přihlásit  na úvodní webinář "Writefull: vypilujte své odborné texty v angličtině", který proběhne 2. 11. 2020 od 15:00 hod. a který představí sami autoři (webinář proběhne v angličtině).