Studenti uměleckého slévárenství Fakulty materiálově-technologické, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava představují své práce v prostorách knihovny

Výstava v prostorách Ústřední knihovny VŠB-TUO nabízí možnost shlédnout výtvarná díla a závěrečné práce studentů programu Umělecké slévárenství, který zaštiťuje Katedra metalurgie a slévárenství, FMT, VŠB-TUO. K vidění budou jak samotné finální umělecké odlitky ze slitin železa i neželezných kovů, tak i kresby či sádrové odlitky.

Celkově se jedná o práce asi dvaceti studentů – díky tomu je možné sledovat i různorodost uměleckých děl, která je dána individualitou jednotlivých tvůrců.

Výstava je skvělým důkazem skutečnosti, že v rámci studia na vysoké škole nemusí vznikat pouze teoretické závěry, ale rovněž i materiální hodnoty – v tomto případě v podobě kvalitních uměleckých děl.

49.831388N; 18.162267E