info-image
2.ročník úspěšného Festivalu ostravských knihoven je tady. Zábavné putování po knihovnách za poznáním a zajímavým programem se uskuteční v úterý 2. 10. 2018.

Hlavní myšlenkou je ukázat veřejnosti rozmanitost knihoven, které sídlí v centru Ostravy a nejbližším okolí. Exkurze a zajímavý program přiblíží návštěvníkům, v čem jsou jednotlivé knihovny jedinečné a jak se zorientovat v jejich nabídce a službách. Pokud účastníci „oběhnou“ 6 knihoven a získají do festivalové pohlednice razítka, obdrží ve vybrané knihovně zdarma registraci či jiný hodnotný bonus, v každé navštívené knihovně také drobné pozornosti.

Nováčky jsou v letošním roce knihovny Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ostravě a Archivu města Ostravy. Kromě nich se festivalu zúčastní již tradičně Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění, Knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB-TU a knihovna Ostravského muzea.

Naše knihovna na EKF si pro účastníky připravila opravdu bohatý program, např. zábavnou hru Ekonomický zeměpis aneb Bez peněz do Evropy nelez, fotokoutek Staň se na chvíli ekonomem… nebo někým jiným, znalostní test sestavený renomovanými ekonomy s názvem Ukaž, co umíš, a řadu dalších. Můžete sebou vzít i své nejmenší a vyrobit vlastní placku nebo vybarvovat omalovánky. Nejúspěšnější budou odměněni malými dárečky. A pro 5 nejrychlejších, kteří nasbírají potřebný počet razítek a rozhodnou se pro registraci u nás, čeká kromě jiného i významný bonus v podobě krásné knihy Univerzita a umění.

Podrobný program jednotlivých zúčastněných knihoven i další informace o festivalu naleznete na www.festivalostravskychknihoven.cz.

Všechny knihovny si váží toho, že se návštěvníci v loňském roce zúčastnili akce v hojném počtu. I letos by rády ukázaly, že knihovníci vykonávají užitečnou práci, dokážou ji zajímavě představit a umí se skvěle bavit.

Hlavním organizátorem festivalu je Moravskoslezská knihovna v Ostravě, letošní ročník se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.

 49.839337N; 18.291534E