Přeskoč navigaci.
Ústřední knihovna Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava

Projekt OpenAIREplus

Najdete nás na Facebooku
Projekt OpenAIREplus logo

Projekt OpenAIREplus externí odkaz, 2nd Generation of Open Access Infrastructure for Research in Europe (1. 12. 2011–31. 12. 2014; pův. 31. 5. 2014), je rozšířením projektu OpenAIRE; grant agreement number: 283595 externí odkaz.

Jedním z cílů projektu OpenAIREplus jsou aktivity sítě Národních kanceláří otevřeného přístupu (National Open Access Desks, NOADs) v členských zemích EU (včetně Lucemburska, které není přímým účastníkem projektu, ale účastní se těchto aktivit také), v Norsku a v zemích nových účastníků projektu, kteří se k OpenAIRE připojili v rámci OpenAIREplus: Island, Chorvatsko, Švýcarsko a Turecko. Aktivity NOADs se v předchozím projektu týkaly hlavně politiky otevřeného přístupu Evropské komise a jejího prosazení v zemích EU, pilotního projektu otevřeného přístupu v 7. RP a všeho, co nějak souvisí s otevřeným přístupem k publikacím.

V projektu OpenAIREplus jsou aktivity rozšířeny o nová témata ve vztahu k publikacím, o výzkumné údaje a jejich propojení s publikacemi a s údaji souvisejícími s financováním a hodnocením výsledků výzkumu na mezinárodní i národní úrovni.

Vyzkoušejte si:

logo repozitáře ZENODO

Přečtěte si:

OpenAIRE Guidelines wiki

Nejnovější verze: OpenAIRE Guidelines — OpenAIRE Guidelines 3.0 documentation externí odkaz

Repozitář, který umožní autorům recenzovaných časopiseckých článků (příp. dalších typů publikací) splnit povinnosti otevřeného přístupu stanovené pro 7. RP a hlavně v programu Horizont 2020, musí být přizpůsoben OpenAIRE, aby bylo možné infrastrukturou OpenAIRE požadované informace sklízet. K tomu slouží nástroje, které jsou výsledkem řešení projektů OpenAIRE a OpenAIREplus; jsou to pravidla OpenAIRE:

OpenAIRE implements the EC requirements: Webinar on OpenAIRE compatibility for repositories: proprietary platforms externí odkaz

12th International CRIS Conference, Rome, 13-15 May 2014: OpenAIRE guidelines: supporting interoperability for literature repositories, data archives and CRIS externí odkaz

Open Repositories 2014: Supporting Repository Interoperability through Guidelines externí odkaz

Open Repositories 2014: OpenAIRE compatibility for DSpace repositories externí odkaz

Linking Open Access publications to data – policy development and implementation

1st OpenAIREplus Workshop in conjunction with The Nordbib Conference 2012, Copenhagen (11. 6. 2012)

OpenAIRE Interoperability Workshop

UMinho Open Access Seminar & OpenAIRE Interoperability Workshop (7. 2. 2013) a OpenAIRE Interoperability Workshop (8. 2. 2013), Universidade do Minho (Braga, Portugalsko)

OpenAIRE Workshop: Dealing with Data - what’s the role for the library?

OpenAIRE/LIBER Workshop - Free pre-conference of ELAG 2013, Gent, Belgie, 28. 5. 2013

OpenAIRE/LIBER Workshop

OpenAIRE Workshop

COAR Annual Meeting & joint OpenAIRE conference 2014

OpenAIRE on Flickr externí odkaz, photos from Athens (May 2014) – workshops and OpenAIRE-COAR conference and more...

Užitečné informace: OpenAIRE’s Presentations on SlideShare externí odkaz

Aktualizováno 2017-11-01 | Ústřední knihovna | Editor: Daniela Tkačíková | © 1998–2017 | VŠB-TUO | XHTML 1.0